Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Co, gdzie, kiedy?

  • 21 września 2020
  • 22 września 2020
  • wyświetleń: 1257

Zostaw samochód przed domem i jedź za darmo autobusem

Za nami:

We wtorek, 22 września pasażerowie mogą podróżować za darmo wszystkimi liniami MZK, o ile przesiądą się ze swojego auta do autobusu.

Właśnie tego dnia, na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, przypada Dzień bez Samochodu obchodzony w Polsce od 2002 roku. Organizacje ekologiczne, samorządy oraz przedsiębiorstwa komunikacji publicznej zachęcają, by w tym dniu zostawić samochód przed domem i skorzystać z alternatywnych metod transportu, np. komunikacji miejskiej.

Zasada jest prosta. Za darmo jedzie osoba, która posiada przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości. W ten sposób można ustalić, czy samochód zarejestrowany jest na osobę korzystającą z bezpłatnych przejazdów (może być współwłaściciel pojazdu). Co ważne, kierowcy mogą podróżować za darmo cały dzień, wszystkimi liniami MZK.

Zostaw samochód przed domem i jedź za darmo autobusem

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.