Gorące tematy

• 6 lipca 2017
  • wyświetleń: 15881

[ZDJĘCIA] Sylwia Indeka z Pszczyny wicemistrzynią Polski U23

Sylwia Indeka została Młodzieżową Wicemistrzynią Polski w biegu na 1500m. Uzyskany przez nią wynik to 4:23,49. Młoda zawodniczka, która prowadziła prawie przez cały dystans oraz zmagała się z silnym wiatrem, uległa Martynie Galant z AZS Poznań. Niemniej jednak Sylwia będzie reprezentantką Polski na Mistrzostwach Europy U23.

Sylwia Indeka wicemistrzynią Polski - 07.2017

W dniach 1-2 lipca w Suwałkach odbyły się 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23. Do mistrzostw zgłoszonych zostało blisko 400 zawodników urodzonych w latach 1995,1996 i 1997. Zawodnicy pochodzili z 111 klubów.

Pogoda nie rozpieszczała startujących: bardzo silny wiatr, deszcz i niska temperatura nie pomagały w uzyskiwaniu rekordowych wyników. Niemniej jednak mistrzostwa przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, nie tylko o medale, ale i o najlepsze miejsca czy rezultaty.

Klub LKS Pszczyna reprezentowali: Sylwia Indeka w biegach na 1500m i 800m oraz Szymon Ostrowski w biegu na 5000m. Młodzieżową wicemistrzynią Polski w biegu na 1500m z wynikiem 4:23,49 została Sylwia Indeka, która prowadząc przez niemal cały dystans oraz zmagając się z silnym wiatrem, uległa Martynie Galant z AZS Poznań. Doskonały występ zanotował Szymon Ostrowski, który zajął 8 miejsce w biegu na 5000m z rekordem życiowym 15:06,98.

indeka

Szczególnie miłą informacją, która została przekazana na zakończenie mistrzostw, było powołanie Sylwii Indeki w skład 64-osobowej reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 13-16 lipca.

Przed mistrzostwami zawodnicy przebywają na zgrupowaniu w Spale, skąd 11 lipca udadzą się do bydgoskiego ośrodka "Zawisza". W mistrzostwach udział wezmą 3 zawodniczki z kadrowej grupy trenerów Marzanny Helbik i Artura Walczaka: Aneta Konieczek i Patrycja Kapała oraz Sylwia Indeka.