Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 19 listopada 2017
  • 21 listopada 2017
  • wyświetleń: 20972

[WIDEO] Reportaż o pszczyńskim smogu w "Faktach" TVN

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Zeszłoroczny raport Światowej Organizacji Zdrowia był druzgocący dla Pszczyny. Nasze miasto znalazło się wówczas na drugim miejscu w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. W sobotnim wydaniu "Faktów" TVN reporterzy sprawdzili, czy od tego czasu coś zmieniło się w naszym mieście.

straż miejska, kontrola palenisk, tvn
Eko Patrole straży miejskiej sprawdzają, czym palimy w piecach · fot. TVN


Na liście 50 najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast w ubiegłym roku znalazły się aż 33 miejscowości z Polski. Pierwsze miejsce w niechlubnym rankingu przypadło miastu Żywiec, tuż za nim znalazła się Pszczyna. Reakcją na raport było zamontowanie w naszym mieście czujników monitorujących jakość powietrza (więcej na ten temat można przeczytać tutaj). Ponadto wprowadzone zostały Eko Patrole straży miejskiej (szczegółowe informacje można znaleźć w artykule "Eko Patrole - przeszkoleni strażnicy sprawdzą czym palimy w piecach!". W gminie Pszczyna uruchomiono również program dopłat do wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji (więcej na ten temat można przeczytać tutaj).

Na działania podjęte przez lokalny samorząd zwrócili uwagę reporterzy sobotniego wydania "Faktów" TVN. Raport Roberta Jałochy można obejrzeć tutaj.

burmistrz Dariusz Skrobol w Faktach TVN
Burmistrz podkreślał, że smog w Pszczynie to nie tylko wina mieszkańców · fot. TVN


Zauważyć należy, że w związku z tym, że zła jakość powietrza dotyczy większości miejscowości w województwie śląskim, władze wojewódzkie podjęły decyzję o wprowadzeniu od 1 września ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Od tamtej pory obowiązuje całkowity zakaz palenia w kotłach węglem brunatnym, mułem i flotokoncentratami oraz wilgotnym drewnem.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.