Gorące tematy

• 21 września 2020
  • wyświetleń: 4487

Sylwia i Wiktoria tuż za podium na Mistrzostwach Polski

Niezwykle pracowity i obfitujący w wiele sportowych emocji był weekend 18-20 września. W Radomiu odbyły się 52. PZLA Mistrzostwa Polski U18, zaś w Karpaczu PZLA Mistrzostwa Polski U23 i Seniorów w biegu na 10 000 m.

Sportowcy z Pszczyny na Mistrzostwach Polski - 09.2020 · fot. MORiS

Doskonale spisali się reprezentanci LKS Pszczyna. Choć tym razem nie zdobyli medali, to wszyscy poprawili rekordy życiowe zasługując na szczególną pochwałę.

W Karpaczu, na pięknie położonym stadionie, rywalizowali młodzieżowcy i seniorzy na najdłuższym rozgrywanym na bieżni dystansie 10 000 m. Nasza multimedalistka Sylwia Indeka zajęła czwarte miejsce poprawiając o ponad jedną minutę swój dotychczasowy rekord na tym dystansie. Uzyskując wartościowy wynik 33:52,35 potwierdziła swoją doskonałą dyspozycję w tym trudnym sezonie. Debiutujący na dystansie 10 000 m w kategorii U23 Łukasz Jatczak uzyskał wynik 32:14,05 zajmując bardzo dobre 8. miejsce.

W Radomiu zaś rywalizowali najlepsi w Polsce juniorzy młodsi U18. Podobnie jak Sylwia, tuż za podium znalazła się Wiktoria Prządka. W biegu finałowym na 800 m zajęła czwarte miejsce, może niewdzięczne, ale poparte rekordem życiowym 2:13,41 na mistrzowskiej imprezie jest niezwykle wartościowe. Druga z naszych reprezentantek Sabina Głąbek zajęła 8. miejsce w biegu na 1500 m pprz poprawiając wynikiem 5:19,67 o kilkanaście sekund swój dotychczasowy najlepszy rezultat.