Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 13 listopada 2019
  • 17 listopada 2019
  • wyświetleń: 2226

Jubileusze chórów Ex Animo i Harmonia: warsztaty i koncert

Za nami:

W listopadzie w Kobiórze będą obchodzone dwa muzyczne jubileusze. Chór kameralny Ex Animo świętuje 25-lecie swojej działalności, natomiast chór Harmonia obchodzi 100-lecie swego istnienia. Obydwa chóry działają przy Domu Kultury w Kobiórze i są chórami amatorskimi.

Z okazji tych pięknych jubileuszy, w dniach 15-17 listopada z inicjatywy chóru Ex Animo, przy współpracy chóru Harmonia, zorganizowane zostały warsztaty muzyki liturgicznej. Odbędą się one przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kobiórze. Poprowadzą je znani w kraju i za granicą krakowscy kompozytorzy muzyki religijnej Piotr Pałka i Paweł Bębenek, a konferencję o muzyce w liturgii wygłosi ks. Marcin Wylężek. W warsztatach weźmie udział ponad 100 chórzystów i muzyków nie tylko z Kobióra, ale także m.in. z Tychów, Piasku, Wyr, Orzesza, Pszczyny.

Warsztaty te zakończą się w niedzielę, 17 listopada uroczystym koncertem, który odbędzie się o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Kobiórze. Po koncercie uczestnicy warsztatów wezmą także udział we Mszy świętej o godz. 17.00 - w jej trakcie także będzie można usłyszeć utwory przygotowane podczas warsztatów.

Jubileusze chórów Ex Animo i Harmonia

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.