• 9 września 2022
  • wyświetleń: 2773

Sławomir Formas - trzykrotny medalista na Mistrzostwach Europy Masters

W dniach 24 sierpnia - 4 września w Rzymie rozgrywały się Mistrzostwa Europy Masters w pływaniu. W zawodach rywalizowało ponad 3 tysiące zawodników z 38 państw. Sławomir Formas, trener MUKS "Gilus" wystartował w 3 konkurencjach i zdobył trzy medale, z czego dwa złote!

Sławomir Formas - trzykrotny medalista na Mistrzostwach Europy Masters · fot. Sławomir Formas, UG Miedźna

Wyścigi rozgrywane były na dwóch największych otwartych obiektach basenowych: Foro Italico oraz Centro Federale Pietralata. Sławomir Formas na podium stanął aż trzy razy. 2 złote medale wywalczył na 100 i 50 m stylem klasycznym, medal brązowy - na 200 m stylem klasycznym.

- We wszystkich moich startach ustanowiłem nowe rekordy Polski MASTERS w kategorii 50-54 lata. W sumie polscy pływacy zdobyli w stolicy Włoch aż 34 medale (10 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych) - podsumowuje Sławomir Formas.

Szczególny, niezwykły gość Sławomir Formas, dwukrotny złoty i brązowy medalista na pływackich Mistrzostwach Europy ME Masters w Rzymie

W piątek rano spotkał się z wójtem gminy Janem Słoninką. - Z dumą Panu Sławomirowi serdecznie gratulujemy i z zachwytem podziwiamy jego umiejętności i talent. Wierzymy, że jest to zapowiedź bardzo dobrego dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów. Życzymy, aby wieloletnia ciężka praca przyniosła kolejne efekty w postaci spełnienia najskrytszych sportowych marzeń. Z serca gratulujemy - piszą urzędnicy z gminy Miedźna.